Lista aktualności Lista aktualności

Będziemy rozmawiać o pracach leśnych zaplanowanych na 2017 rok

Właśnie ruszył pierwszy etap konsultacji społecznych w Nadleśnictwie Gdańsk. Wypracowujemy takie rozwiązania, które będą uwzględniały potrzeby mieszkańców

Ostatni kwartał roku to czas, w którym rozpoczynają się konsultacje społeczne. Będziemy rozmawiać o pracach leśnych zaplanowanych na 2017 rok. Żeby zainicjować dyskusję i otrzymać od mieszkańców cenny głos doradczy, wysłaliśmy informacje do rad gmin i dzielnic.

Celem naszych konsultacji jest wypracowanie rozwiązań uwzględniających oczekiwania wszystkich, którzy korzystają z lasów zarządzanych przez Nadleśnictwo Gdańsk.

Podczas konsultacji ważna jest wymiana poglądów i dokładne poznanie punktu widzenia drugiej osoby. Dlatego w trakcie trwania konsultacji, Inżynier nadzoru i Leśniczy, wyjaśnią, dlaczego zaplanowano prace leśne i wysłuchają, uwag oraz pomysłów na zminimalizowanie niedogodności związanych z ich przeprowadzeniem. Żeby zrobić to jak najlepiej, konsultacje przyjmą również formę terenową.

Jeśli dyskutowana kwestia dotyczy Twojego otoczenia, zabierz głos i powiedz swoim radnym, żeby rozmawiali z leśnikami w konsultacjach społecznych. Masz kontrolę nad tym, co zrobili twoi przedstawiciele. Po przeprowadzeniu konsultacji, organizatorzy przygotują i opublikują ich podsumowanie. Z niego dowiesz się o tym jak przebiegały spotkania, jakie uwagi i pomysły zostały zgłoszone oraz jakie są ustalenia i wyniki spotkań.

Fot. Magdalena Iskrzycka.