Lista aktualności Lista aktualności

Dzień Grzyba!

Po upalnych wakacjach przychodzi pora na grzybobranie! Tego, które grzyby zbierać i jakie mają one dla nas znaczenie, będzie można dowiedzieć się w Leśnym Ogrodzie Botanicznym Marszewo w Gdyni.

Grzyby, używane zwykle w celach kulinarnych, rozgościły się też w literaturze, języku potocznym i piosenkach. Od najdawniejszych czasów w różnych regionach świata, grzyby wykorzystuje się w przemyśle winiarskim, piwowarskim, medycynie ludowej i konwencjonalnej, jako źródło barwników, a nawet składnik perfum. Grzyby mają również swój dzień. W niedzielę (2 września) zapraszamy na wydarzenie z okazji Międzynarodowego Dnia Grzyba!

Warsztaty z rozpoznawania grzybów jadalnych, prelekcje o kulturowym i przyrodniczym znaczeniu grzybów, czy spektakl Teatru Czwarte Miasto to tylko część atrakcji, które czekają na każdego kto odwiedzi Leśny Ogród Botaniczny Marszewo w Gdyni.

Leśny Ogród Botaniczny Marszewo w Gdyni to kilkaset gatunków drzew, krzewów i roślin zielnych oraz bezpłatna edukacja przyrodnicza. Jeden z najmłodszych Polsce Ogród Botaniczny, założony i prowadzony przez Nadleśnictwo Gdańsk.