Lista aktualności Lista aktualności

Odkryj sekrety lasu!

Plenerowa gra planszowa, tropienie zwierzyny, możliwość zobaczenia z bliska ptaków drapieżnych oraz pracy wielkich maszyn leśnych.

      To tylko niektóre z atrakcji, które czekają na wszystkich już w najbliższą sobotę (10 czerwca) przy Bulwarze Nadmorskim w Gdyni. Tam, przy skwerze Arki Gdynia, odbędzie się jedyny w swoim rodzaju Leśny Festyn Edukacyjny. Podczas niego, dobrze się bawiąc, będzie można – nie wyjeżdżając z miasta - poznać las i jego tajemnice.

       Na festyn ‘Sekrety Lasu' zapraszają pomorscy leśnicy. Nie tylko opowiemy o lesie, zachęcimy też wszystkich, którzy odwiedzą festyn do poznawania sekretów naszej pracy, również do samodzielnego poszukiwania ciekawostek o lesie – mówi Adam Kwiatkowski, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku. W tegorocznej edycji nie zabraknie nowości takich jak plenerowa gra planszowa czy warsztaty budowania karmników dla ptaków. Będzie też można z bliska przyjrzeć się żywym sowom i ptakom drapieżnym oraz porozmawiać z osobami, które na co dzień się nimi zajmują i najlepiej znają ich zwyczaje i upodobania – dodaje Kwiatkowski.

Leśny Festyn Edukacyjny będzie też doskonałą okazją do zaopatrzenia się w miód, dziczyznę czy przetwory z grzybów i owoców leśnych. Inspiracji do gotowania z użyciem tych składników dostarczy specjalny pokaz kulinarny. Naukowcy z Uniwersytetu Gdańskiego wyjawią natomiast sekrety zapylania roślin a chiropterolodzy opowiedzą o tajemniczych nietoperzach.

Nadleśnictwo Gdańsk otrzymało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku na realizację zadania. Koszt kwalifikowany zadania to 167 059,39 zł brutto. Kwota dotacji z WFOŚiGW w Gdańsku: 20 000 zł brutto.