Lista aktualności Lista aktualności

Piknik w Centrum Hewelianum

W tę sobotę 23 czerwca, o godzinie 10:00 rozpocznie się wielki piknik rodzinny z okazji dnia otwartego Wozowni Artyleryjskiej!

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gdańska i turystów do uczestnictwa w dniu otwartym Wozowni Artyleryjskiej, nowo odrestaurowanego obiektu na terenie Centrum Hewelianum.

Hewelianum, chcąc przybliżyć zwiedzającym nowy obiekt zaprasza na opowieści o historii i dzisiejszych czasach Wozowni Artyleryjskiej na Górze Gradowej. Spotkanie poprowadzi historyk i znawca fortów Góry Gradowej Jan Daniluk.

W programie także zwiedzanie fortu z przewodnikiem - wycieczki historyczne po terenie Centrum Hewelianum oraz familijna gra terenowa.

Na najwyższym piętrze budynku Wozowni będzie można oglądać wystawę interaktywną, „Na zdrowie” która odkryje przed gośćmi tajemnice ludzkiego organizmu. Muzyczną oprawę, w postaci koncertów carillionowych zapewni Monika Kaźmierczyk i DJ Paryssek. Słodki poczęstunek przygotuje fabryka czekolady „Bałtyk”. Będzie też szansa na spacer z leśnikiem, podczas którego edukatorzy z Lasów Państwowych, opowiedzą na czym polega ich codzienna praca. Z leśnikami goście Hewelianum spotkają się także w strefie edukacyjnej, gdzie będzie możliwość bliższego zapoznania się z tym „co w lesie piszczy”.

Ponadto czeka na zwiedzających strefa piknikowa, ogólnodostępna wystawa „Wehikuł czasu – człowiek i pocisk”, oraz możliwość podziwiania panoramy Gdańska z punkt widokowego.

Partnerzy:

Z. P.C. Bałtyk, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku