Lista aktualności Lista aktualności

Posadź z nami drzewo!

Pięć tysięcy sadzonek drzew przygotowali leśnicy do posadzenia w okolicach dawnego poligonu na Jasieniu. Już w tę sobotę (12 maja) wielkie sadzenie lasu w leśnictwie Matemblewo!

W sobotę 12 maja zapraszamy na wiosenne sadzenie drzew w lasach Nadleśnictwa Gdańsk. W akcji może wziąć udział każdy. Mogą przyjść pojedyncze osoby, całe rodziny, ale także większe grupy uczestników. Zapraszamy każdego bez wyjątku – nie tylko mieszkańców Gdańska, również osoby mieszkające poza Trójmiastem, czy turystów. Przygotowaliśmy łącznie 5000 sadzonek dębu– mówi nadleśniczy Jacek Szulc z Nadleśnictwa Gdańsk. Zapraszamy niezależnie od pogody. Wspólne, rodzinne sadzenie drzew to niezapomniana przygoda dla wszystkich. To zresztą fantastyczny sposób na spędzenie w aktywny sposób części weekendu – dodaje Szulc.

Wiosenne sadzenia lasu będzie w leśnictwie Matemblewo (okolice dawnego poligonu na Jasieniu). Wszystko zacznie się o godzinie 11.00, sadzić będzie można do godziny 14.00.

Na miejscu będą leśnicy, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania, jeśli będzie taka potrzeba - pomogą też posadzić drzewko. Odpowiednio posadzone drzewo będzie mogło zdrowo rosnąć i dzięki temu stworzyć las dający przyszłym pokoleniom czyste powietrze i wodę.

Każdy, kto zasadzi z nami w sobotę 12 maja drzewo, otrzyma specjalny certyfikat.

W lasach całego kraju sadzi się 500 milionów sadzonek rocznie. Oprócz drzewek, które są sadzone, leśnicy otaczają opieką odnowienie naturalne, czyli te drzewka, które samodzielnie wyrosły w lesie z nasion rosnących tam drzew.

MAPA DOJAZDU

 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO! KLIKNIJ WYDARZENIE NA FACEBOOKU