Lista aktualności Lista aktualności

Prawie rok po silnej ulewie, kończą się naprawy leśnych szlaków.

W trójmiejskich lasach wciąż usuwane są skutki ubiegłorocznej ulewy. Usuwanie zniszczeń pochłonęło ponad pół miliona złotych i powoli dobiega końca.

Jako jeden z ostatnich, zostanie przeprowadzony remont szlaku przebiegającego przez rezerwat przyrody „Cisowa". W związku z remontem, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała zarządzenie umożliwiające prowadzenie prac w rezerwacie przyrody. Od 24 kwietnia do końca trwania remontu szlak będzie wyłączony, poruszanie się po nim nie będzie możliwe.

Przypomnijmy, prawie rok temu w lipcu 2016 przeszła nad Trójmiastem silna nawałnica. Zniszczenia były widoczne przede wszystkim w miastach. Jednak żywioł nie oszczędził również lasów. Zniszczone zostało ponad 20 km dróg leśnych i szlaków turystycznych.

Prace związane z usuwaniem zniszczeń wykonane zostały możliwie szybko. Skutki nawałnicy usunięto przy użyciu ciężkiego sprzętu i materiałów naturalnego pochodzenia. Do czasu, gdy kamień użyty do remontu, nie ubije się w odpowiednim stopniu, poruszanie się po tych drogach może być utrudnione. Jest to związane z nieregularnym kształtem użytego naturalnego kamienia oraz nie stosowaniem spoiwa budowlanego takiego jak cement.