Asset Publisher Asset Publisher

Sam wybierz i wytnij sobie choinkę!

Pachnąca lasem, żywa choinka to nieodłączna część świąt. Teraz możecie sami wyciąć ją sobie w lesie! Rusza przedświąteczna akcja Nadleśnictwa Gdańsk.

Nie ma to jak zapach świeżej choinki w domu. Drzewko tworzy niezapomnianą świąteczną atmosferę. Najładniejsza choinka to ta prosto z lasu, którą się samodzielnie znajdzie i wytnie.  W Nadleśnictwie Gdańsk rusza akcja własnoręcznego wycinania świątecznych drzewek.

- Samodzielne wybieranie i wycięcie choinki to świetna przygoda dla całej rodziny. Pozostają po niej  wyjątkowe wspomnienia. Choinkę będzie można kupić za niewielką kwotę, a przy tym mieć  pewność, że wypełni nasz dom świątecznym zapachem i nie zgubi igliwia jeszcze przed wigilią – mówi Jacek Szulc szef nadleśnictwa.

Choinkę będzie można znaleźć i wyciąć już w niedzielę 17 grudnia od godz. 9:00 do 14:00 przy leśniczówce w Sopocie (dojazd od ulicy Spacerowej). Najlepiej mieć już odliczoną gotówkę, ponieważ w lesie nie ma internetu a tym samym nie można skorzystać z płatności kartą. Jedna choinka kosztuje 40 zł.  Trzeba pamiętać, żeby wziąć ze sobą ręczne narzędzie do wycięcia drzewka – siekierkę czy piłę do drewna. Na miejscu leśnicy pomogą wyciąć i zapakować choinkę. Całe wydarzenie można śledzić na facebooku: Sam wybierz i wytnij sobie choinkę!